Personal

Hannes Buckard - VD

Hannes har arbetat inom ledande befattningar i 18 år inom främst It. Hannes sitter idag i flertalet styrelser och kommer senast ifrån K-Partner AB där han arbetat som VD. Han tillför Linguacom mycket kunskap inom försäljningsstrategier och processflöden. Han har studerat på juristlinjen, IHM Business School och är också utbildad styrelseledamot. Hannes har även uppdrag som gästföreläsare på IHM inom försäljning/marknad.
hannes@linguacom.se

Hanna Hasselrot - Kontorsansvarig / Ekonomi

Hanna har arbetat på Linguacom sedan våren 2014. Hon har tidigare bl a jobbat som Account Manager inom olika branscher. Hanna har gått det internationella marknadsföringsprogrammet på Mälardalens högskola samt studerat företagsekonomi på Stockholms universitet. Hon har även studerat och bott i Frankrike i flera år och kan prata flytande franska.

hanna@linguacom.se

Krister Lanner – Konsultkoordinator

Krister har arbetat på Linguacom sedan hösten 2013. Erfarenhet sedan många år inom kundcenter och senast på Jet centrala kundcenter. På fritiden umgås han med sin sambo men när tid ges blir det en och annan fisketur. Även teknik ligger varmt om hjärtat och då främst databygge.

krister@linguacom.se

Pathrik Daun - Konsultkoordinator

Pathrik började på Linguacom under andra halvåret 2014. Han har tidigare jobbat inom bl a logistik, postkassa och IT. Fritiden ägnas familjen och åt renovering av det nya huset. Vidare har Pathrik ett stort sportintresse där fotboll är i huvudfokus.

pathrik@linguacom.se

Vivianne Aro - Ekonomi

Vivianne har arbetat på Linguacom sedan december 2014. Hon har tidigare arbetat som ekonomiassistent under många år, bl a inom skeppshandel. Vivianne har finlandsvenskt ursprung och pratar flytande finska.

vivianne@linguacom.se

Nathalie Tembasiz - Konsultkoordinator (föräldraledig)

nathalie@linguacom.se